Vervanging steeds slimmer bewapende fregatten gaat naar Damen Naval en Thales

Defensie vervangt de komende 15 jaar bijna alle grote bovenwaterschepen van de Koninklijke Marine. De verwerving van vier nieuwe Luchtverdedigings- en Commandofregatten (LC-fregatten) en hun bewapening is hiervan een belangrijk onderdeel. Het eerste nieuwe fregat moet in 2036 operationeel zijn. De volgende schepen volgen steeds een tot anderhalf jaar later. Het vierde nieuwe fregat moet in 2041 volledig operationeel zijn.
Damen Naval is in beeld voor het schip en Thales NL voor het radar- en vuurleidingssysteem. Zo wordt de Nederlandse maritieme maakindustrie nauw betrokken bij dit project dat met een budget van enkele miljarden euro’s. Het is voor Defensie het grootste maritieme project van het moment.
De huidige luchtverdedigings- en commandofregatten hebben een uitgebreid wapenarsenaal om een compleet vlootverband te beschermen. Het automatisch ladende 127mm-kanon op het voordek kan worden ingezet tegen vijandelijke schepen en (gepantserde) landdoelen tot een afstand van 30 kilometer. Nauwelijks zichtbaar, maar zeker zo effectief zijn de ESSM's en SM-2's die vanuit 40 verticale lanceerbuizen onder het voordek kunnen worden afgevuurd en die op de middellange afstand vliegtuigen en supersonische raketten uit kunnen schakelen. Ze kunnen ook tegen schepen worden ingezet. Daarnaast zijn er Harpoon antischeepsraketten die ‘fire and forget’-raketten zelfstandig een doel aan kunnen vallen. En dan beschikken de fregatten over Mark 46-torpedo’s tegen zowel oppervlakteschepen als onderzeeboten. |
Defensie beschikt nu over 4 LC-fregatten, die 1 op 1 worden vervangen. Ze vormen een belangrijk deel van de gevechtskracht op zee. Zij kunnen een maritieme taakgroep, civiele schepen en kustgebieden beschermen tegen een dreiging uit de lucht zoals van die van drones, vliegtuigen, helikopters en antischipraketten. Verder beschikken de LC-fregatten over belangrijke voorzieningen voor de commandant van een maritieme taakgroep.
De huidige fregatten zijn in het volgende decennium aan het eind van hun levensduur. Ook de bewapening met luchtdoelraketten van de schepen is toe aan vernieuwing. Deze projecten worden daarom gecombineerd.
Essentieel voor het inzetten van de wapensystemen bij de huidige fregatten is de gemoderniseerde Smart-L Extended Long Range-radar van de LCF’s. Deze zeer geavanceerde langeafstandsradar kijkt honderden kilometers ver, ‘over de horizon’, en kan gelijktijdig meerdere doelwitten volgen. De laatste ontwikkeling op dit gebied is de radarinzet voor het onderscheppen van intercontinentale ballistische raketten. Deze zogenoemde ‘ruimteraketten’ worden met snelheden tot 20.000 kilometer per uur op hun doel afgevuurd. Een deel van hun baan richting het doelwit leggen ze hoog in de dampkring af. Omdat deze raketten een chemische of nucleaire lading kunnen hebben, is het belangrijk ze in de hogere lagen van de dampkring te vernietigen. De marine beschikt nu niet over de SM-3-raketten die ze op die hoogte kunnen vernietigen. Wel kan Nederland deze raketten dankzij de Smart-L’s, als enige land naast Amerika, vroegtijdig detecteren en volgen Oude en nieuwe bewapening Net als de huidige LC-fregatten krijgen de nieuwe fregatten een zogenoemde ‘gelaagde’ verdediging, met verschillende typen raketten die elkaar aanvullen qua bereik. Hiermee kunnen vijandelijke doelen van dichtbij het schip tot grote hoogte uitgeschakeld worden. De voorkeur gaat uit naar een familie van raketten van één fabrikant. Verder wordt een deel van de bewapening en apparatuur van de huidige LC-fregatten overgeplaatst op de nieuwe. Denk hierbij aan de SMART-L radars en 127 mm kanons. ![]() Zr. Ms. De Ruyter Foto Defensie
Planning en naamgevingIn de komende jaren voert Defensie meerdere grote marinebouwprojecten uit. Het gaat onder meer om de Anti Submarine Warfare-fregatten voor onderzeebootbestrijding, de vervanging van de onderzeeboten en de nieuwe Amfibische Transportschepen. Defensie maakt voor deze samenloop van projecten een zorgvuldige verdeling van de beschikbare personeelscapaciteit. Met de kennis van nu verwacht Defensie de levering van het eerste fregat uiterlijk in 2034. De huidige vloot blijft daardoor tot 2 jaar langer doorvaren dan was voorzien. |