Trini - If I had a hammer- Lopez, op 83 jarige leeftijd overleden aan corona

Legendarisch zanger van aanstekelijke nummers als If I had a hammer en La Bamba, maar ook acteur in films als The Dirty Dozen is in Palm Springs in Californie overleden aan de gevolgen van COVID-19.
Lopez werd in 1937 in Dallas Texas geboren. Zijn ouders waren Mexicaanse migranten. Lopez vormde in 1952 , hij was toen vijftien zijn eerste band. Hij viel op trok naar het westen speelde in een club in Hollywood. Sinatra zag hem en gaf hem een contract bij zijn eigen label. Op zijn debuut album stond het nummer van Pete Seegrs If I had a hammer en maakte Trini Lopez wereldwijd beroemd. Het nummer stond in 36 landen op nummer 1. Een paar jaar later volgde La Bamba.
Eind jaren zestig ging Lopez ook acteren, zij het niet met het grote succes van zijn muziek. Tot aan zijn dood bleef Lopez als zanger en gitarist optreden. Zijn laatste album was Into the Future, dat in 2011 uitkwam bij Trilo Records.