Het Verzet (9)

11 september 2009 door de Redactie
Het Verzet (9)
Broeder Ab Klink gaat eindelijk door de bocht. In kleine kroegen mag je blijven roken als er een goed ventilatiesysteem komt. Een voorstel dat ik al twee jaar geleden hoorde van vele kleine café-eigenaren, lang voor dat het rookverbod per 1 juli vorig jaar van kracht werd. En nu doet broeder Klink ineens of hij het wiel heeft uitgevonden. Wij, van onze kerk (‘de kroeg is mijn kerk’) lachen hem nu vierkant uit.

Broeder Klink had eerst met ons ouderlingen overleg moeten voeren hoe je een probleem – dat reeds 200 jaar geen probleem was – zeer praktisch kan oplossen. Nu staan in haast alle kleine cafés de asbakken weer op tafel en zo hoort het ook in een goed doorrookte bruine kerk. Wij als ouderlingen zijn er in ieder geval klaar mee!

Net zoals met de niet-rokers (de NSB’ers van de ‘No Smoking Business’) die je zelden of nooit in de kroeg ziet, maar de grootste muilen open trekken. Via ingezonden brieven rubrieken of via de kliklijnen van hun collega’s van de ‘sicherheitspolizei’ (de VWA-ers). Niet-rokers met grote bekken moeten voor eeuwig uit onze bruine kroegenkerken worden geweerd met de sticker “Nicht-rauchers verboten!’.

Laten die hypocrieten maar hun eigen niet-rokerskerk oprichten, kijken hoe gezellig het wordt met al hun gezeik en gepreek. Broeder Klink (met sigaartje!) krijgen ze daarbij cadeau als hun schijnheilige voorganger! En dan zijn wij eindelijk verlost van dat stomme geblaat van die afvallige niet-rokers, die godzijdank, toch ook lekker dood gaan.

Trouwens Klink zullen wij nooit meer broeder noemen, want hij is door zijn wanbeleid voor goed geroyeerd uit onze kerk. En wel democratisch, unaniem beslist, via onze Ouderlingenraad.

Daar gaan wij met z’n allen op Klinken!

Zo, nu wij hier als échte broeders weer onder elkaar zijn, gaan wij zelf wederom de dienst uitmaken. In de eerste plaats hebben wij als trouwe kerkgangers nooit om een rookverbod gevraagd. Noch om een aparte rookruimte, noch om winderige ventilatiesystemen waar je op z’n minst de K(l)inkhoest van krijgt.
Hoezo trouwens ventilatiesystemen?
En wat voor soort ventilatiesystemen?
Die met een TNO-keurmerk of met een keurmerk van de OK-punten?!
Een goed ventilatiesysteem dat zowel zomers als ’s winters de gezondheid van kroegkerkgangers bevordert, is niets op tegen. Maar dan wel op kosten van de overheid, het liefst voor een gedeelte uit de pot van Volksgezondheid. De rest moet natuurlijk komen van het ministerie van Economische Zaken. Is immers goed voor de werkgelegenheid en helpt daarnaast de kredietcrisis terug te dringen.
De kleine horeca heeft al genoeg schade opgelopen van het totaal onduidelijke Klink-beleid.
En anders wij wel.
Wij zijn er klaar mee!’, roepen nu al de ouderlingen in koor.
‘En we gaan nog niet naar huis, nog lange niet…
En we nemen d’r met z’n allen nog één.
Een rondje van Klink.’

Proost!
Cookies

Deze website gebruikt noodzakelijke cookies voor een correcte werking en analytische cookies (geanonimiseerd) om de statistieken van de website bij te houden. Marketing cookies zijn nodig voor laden van externe content, zoals YouTube-video's of widgets van Sociale Media. Zie ons cookiebeleid voor meer informatie, of om je instellingen later aan te passen.