Helikopters vanaf nieuw CS Rotterdam

Na de officiële opening van het nieuwe Centraal Station door koning Willem-Alexander krijgt Rotterdam eveneens een nieuwe City Service per helikopter. Nu veel geplande snelheidslijnen per spoor niet zijn door gegaan willen ProRail en NS de stations in de grote steden sneller met elkaar verbinden. Burgemeester Ahmed Aboutaleb opent komende dinsdag de eerste vlucht per Central City Hopper naar zijn collega Laan in Amsterdam.
In de hoofdstad is achter het Centraal Station in het water van het IJ een groot ponton neergelegd voor de landingen en het vertrekken van de Hoppers. De helikopters vanuit Rotterdam vertrekken en landden via het 150 meter hoge dakterras van de Nationale Nederlanden op het Stationsplein.
De kaarten voor de intercityverbindingen per luchtvervoer zijn te verkrijgen in het nieuwe Centraal Station bij de balie City Services van het Grens Wissel Kantoor. Voorlopig geldt een introductietarief voor Amsterdam CS van 50 euro per persoon. Binnen een kwartier landt men aldaar vanaf Rotterdam CS.
Uitbreidingen
Na Amsterdam volgen Haarlem, Leeuwarden, Groningen, Zwolle, Utrecht, Breda en Maastricht. ProRail en de NS bekijken ook of er Central City Hoppers kunnen vliegen naar Schiphol en vliegveld Eindhoven. Per City helikopter kunnen er 12 passagiers mee en eventueel 24 per twee helikopters bij voldoende belangstelling. De bedoeling is dat de Hoppers na hun introductieperiode om het half uur gaan vliegen vanaf Rotterdam CS/Nationale Nederlanden. ,,Voor de zakenwereld een ideale vervoersservice die veel tijd en geld kan besparen,’’ aldus een woordvoerder van de Kamer van Koophandel.
Erkende taxicentrales zoals RTC en St. Job spreken van ‘mogelijke valse concurrentie’. Zij willen in ieder geval ook taxiplaatsen krijgen voor het torengebouw van Nationale Nederlanden om de arriverende luchtpassagiers verder te kunnen vervoeren.