Selectie Nederlands Film Festival 2022

18 september 2022 door een van onze redacteuren
Selectie Nederlands Film Festival 2022
NFF buiten Foto Ramon Mangold

​Het Nederlands Film Festival kondigt de selecties aan voor de Gouden Kalf Competitie, Debuutcompetitie en Forum van de Regisseurs van 2022. De nominaties die uit de selecties volgen, worden in september bekendgemaakt. Voor de Gouden Kalf Competitie is dat op zaterdag 24 september. De uitreiking van de Gouden Kalveren aan de winnaars vindt plaats tijdens het prestigieuze Gouden Kalveren Gala op vrijdag 30 september in Stadsschouwburg Utrecht. De namen van de winnaars van de NFF Debuutcompetitie en Forum van de Regisseurs worden respectievelijk op 26 en 27 september onthuld.

Selectie NFF Debuutcompetitie 2022 (alfabetisch):
  • Bae Doven - Bear Damen
  • Berenklauw - Thijs Bouman
  • Buurt Tories - Lance Hossein Tangestani
  • Diafonie - Mirjam Debets, Selle Sellink
  • Elisabetta - Elisabetta Agyeiwaa
  • Femi - Dwight Fagbamila
  • Four Journeys - Louis Hothothot
  • Glow – Jottum Kok
  • It's Nice in Here - Robert-Jonathan Koeyers
  • Koeriers - Safi Graauw
  • La Nostra Terra - Thomas Born
  • Liever kroes - Nelly dos Reis, Soraya Pol
  • Mama - Esmée van Loon
  • Master of Light - Rosa Boesten
  • De Ontmoeting: Back - Yazan Rabee
  • De Ontmoeting: Emotional Girl - Nohaila Gamah
  • De Ontmoeting: Kooi - Rumi Kaul
  • De Ontmoeting: Zeebenen - Yazan Rabee
  • Salaryman - Robin Kikić
  • Sensory Itch - Roel van Beek
  • Spiegeling - Sanna de Vries
  • Teledoc Campus: Held op papier - Max Ploeg
  • The Last Ride of the Wolves - Alberto De Michele
  • Ultrakort: Hoeba! - Sem Assink
  • Varken - Jorn Leeuwerink

Selectie Forum van de Regisseurs 2022 (alfabetisch):
  • Anahit - Laura Hermanides
  • Forever Rich - Shady El-Hamus
  • Four Journeys - Louis Hothothot
  • Housewitz - Oeke Hoogendijk
  • La Ultima Ascensión - Kevin Osepa
  • Met Mes - Sam de Jong
  • Moloch - Nico van den Brink
  • Nr. 10 - Alex van Warmerdam
  • Obesk - Jonas Smulders
  • Shabu - Shamira Raphaëla
  • So Loud The Sky Can Hear Us - Lavinia Xausa
  • Stilte in Augustus - Paul de Ruijter
  • Three Minutes - A Lengthening - Bianca Stigter
  • Teledoc Campus: Buurman Abdi - Douwe Dijkstra
  • Een weefsel van licht - Bram Ruiter


Selectie Gouden Kalf Competitie 2022 (alfabetisch)
Dramaserie
  • De avonturen van Anansi de spin - Patrick Raats
  • Deep Shit - Jamille van Wijngaarden
  • Dirty Lines - Pieter Bart Korthuis, Anna van der Heide, Tomas Kaan
  • Het herriehofje - Meikeminne Clinckspoor
  • Het jaar van Fortuyn - Michiel van Jaarsveld
  • Jos - Jonathan Herman
  • Kop op! - de serie - Job Roggeveen, Joris Oprins, Marieke Blaauw
  • Mocro Maffia 4 - Victor D. Ponten, Aaron van Valen
  • Oogappels 4 - Will Koopman
  • Rampvlucht - Lourens Blok, Edson da Conceicao
  • De regels van Floor 5 - Maurice Trouwborst
  • De verschrikkelijke jaren tachtig - Tim Kamps
  • Zenith 2 - Joost van Hezik
  • Zina - Michael Middelkoop
Korte Film
  • Berenklauw - Thijs Bouman
  • Canceled - Teemong
  • Diep in de nacht - Isis Cabolet
  • It's Nice in Here - Robert-Jonathan Koeyers
  • Het Kamp - Philip Huff
  • Koning worst - Mascha Halberstad
  • De laatste golven van Eugène - Dylan Werkman
  • A Little Less Ordinary - Guido F.G. Jeurissen
  • Mocro Maffia: Meltem - Mustafa Duygulu
  • Obesk - Jonas Smulders
  • Salaryman - Robin Kikić
  • La Ultima Ascensión - Kevin Osepa
  • Ultrakort: Fly - Patty Stenger
  • Videoland Academy: Black Girl Magic - Giancarlo Sanchez
  • We Are Strange - Han Hoezen
Korte Documentaire
  • Alleen tegen de Staat - Stijn Bouma 
  • Blijven gaan - Anneloek Sollart
  • Een gat in mijn hart - Olivier S. Garcia
  • Housewitz - Oeke Hoogendijk
  • Ik ben een bastaard - Ahmet Polat
  • In Flow of Words - Eliane Esther Bots
  • Klimaatrebellen - Ingeborg Jansen
  • Mijn ouders zijn gescheiden: Scheids! Wissel! - Tim van Gils
  • Planktonium - Jan van IJken
  • Rules of War - Guido Hendrikx
  • Stilte in augustus - Paul de Ruijter
  • Teledoc Campus: Buurman Abdi - Douwe Dijkstra
  • Teledoc Campus: Luc - Tim Bary
  • Teledoc Campus: Rouw - Marleen van der Werf
  • Terwijl het liefde was - Ditteke Mensink

Lange Documentaire

  • L'Amour la Mort - Ramón Gieling
  • CodeGroen - Marjoleine Boonstra
  • Dit ben ik niet - Joris Koptod Nioky
  • Four Journeys - Louis Hothothot
  • Gij zult niet doden - treinkaping De Punt - Koert Davidse
  • Het nieuwe Soestdijk - Frans Bromet
  • Jason - Maasja Ooms
  • Koning op de Dam - Sander Snoep NSC, Sarah Vos
  • Lazy Duck - Walter Stokman
  • Lessons for Luca - Salvador Gieling
  • Licht - Oeke Hoogendijk
  • Liefsteling - Eva van Barneveld
  • Looking for Horses - Stefan Pavlović
  • Maken is het mooist - Rolf Orthel
  • Master of Light - Rosa Boesten
  • The Mirror and the Window - Diego Gutiérrez
  • M'n beessie en ik - Johan Kramer
  • Myanmar Diaries - Myanmar Film Collective
  • NIKKI - Monique Nolte
  • O, verzamelen van eieren in weerwil van de tijd - Pim Zwier
  • De schatten van de Krim - Oeke Hoogendijk
  • Shabu - Shamira Raphaëla
  • Three Minutes - a Lengthening - Bianca Stigter
  • Turn Your Body to the Sun - Aliona van der Horst
Speelfilm
  • ANNE+ - Valerie Bisscheroux
  • Along the Way - Mijke de Jong
  • Bo - Joost van Ginkel
  • Captain Nova - Maurice Trouwborst
  • Do Not Hesitate - Shariff Korver
  • Femi - Dwight Fagbamila
  • Forever Rich - Shady El-Hamus
  • Knor - Mascha Halberstad
  • The Last Ride of the Wolves - Alberto De Michele
  • Met Mes - Sam de Jong
  • Mijn beste vriendin Anne Frank - Ben Sombogaart
  • Moloch - Nico van den Brink
  • Narcosis - Martijn de Jong
  • Nr. 10 - Alex van Warmerdam
  • Pink Moon - Floor van der Meulen
  • Splendid Isolation - Urszula Antoniak
  • Strijder - Camiel Schouwenaar
  • White Berry - Sia Hermanides

Jury’s en Academy-systeem
Voor de Gouden Kalf Competitie Dramaserie, Korte Film, Korte Documentaire en Digitale Cultuur stelt de festivalorganisatie een jury aan om de nominaties en winnaars te bepalen. De nominaties en winnaars van de Gouden Kalveren in de categorieën Speelfilm en Lange Documentaire in Nederland worden bepaald via het Academy-systeem dat is ontwikkeld samen met de Dutch Academy For Film (DAFF). 


Selectie Forum van de Regisseurs 2022 (alfabetisch):
  • Anahit - Laura Hermanides
  • Forever Rich - Shady El-Hamus
  • Four Journeys - Louis Hothothot
  • Housewitz - Oeke Hoogendijk
  • La Ultima Ascensión - Kevin Osepa
  • Met Mes - Sam de Jong
  • Moloch - Nico van den Brink
  • Nr. 10 - Alex van Warmerdam
  • Obesk - Jonas Smulders
  • Shabu - Shamira Raphaëla
  • So Loud The Sky Can Hear Us - Lavinia Xausa
  • Stilte in Augustus - Paul de Ruijter
  • Three Minutes - A Lengthening - Bianca Stigter
  • Teledoc Campus: Buurman Abdi - Douwe Dijkstra
  • Een weefsel van licht - Bram Ruiter


Selectie NFF Debuutcompetitie 2022 (alfabetisch):
  • Bae Doven - Bear Damen
  • Berenklauw - Thijs Bouman
  • Buurt Tories - Lance Hossein Tangestani
  • Diafonie - Mirjam Debets, Selle Sellink
  • Elisabetta - Elisabetta Agyeiwaa
  • Femi - Dwight Fagbamila
  • Four Journeys - Louis Hothothot
  • Glow – Jottum Kok
  • It's Nice in Here - Robert-Jonathan Koeyers
  • Koeriers - Safi Graauw
  • La Nostra Terra - Thomas Born
  • Liever kroes - Nelly dos Reis, Soraya Pol
  • Mama - Esmée van Loon
  • Master of Light - Rosa Boesten
  • De Ontmoeting: Back - Yazan Rabee
  • De Ontmoeting: Emotional Girl - Nohaila Gamah
  • De Ontmoeting: Kooi - Rumi Kaul
  • De Ontmoeting: Zeebenen - Yazan Rabee
  • Salaryman - Robin Kikić
  • Sensory Itch - Roel van Beek
  • Spiegeling - Sanna de Vries
  • Teledoc Campus: Held op papier - Max Ploeg
  • The Last Ride of the Wolves - Alberto De Michele
  • Ultrakort: Hoeba! - Sem Assink
  • Varken - Jorn Leeuwerink


Meer over:
Cookies

Deze website gebruikt noodzakelijke cookies voor een correcte werking en analytische cookies (geanonimiseerd) om de statistieken van de website bij te houden. Marketing cookies zijn nodig voor laden van externe content, zoals YouTube-video's of widgets van Sociale Media. Zie ons cookiebeleid voor meer informatie, of om je instellingen later aan te passen.