Deze activiteit vindt op dit moment plaats.
Zoals de vakjes van adventkalenders deze maand een voor een open gaan, tellen we samen met Via Berlin en Ragazze Quartet de dagen af tot de première van Normality No More op vrijdag 20 december in Theater Rotterdam. In deze unieke samensmelting van moderne dans, klassieke muziek, muziektheater en wetenschap brengen we een ode aan het neurodivergente brein.
Het Ragazze Quartet stelt een ongebruikelijk ensemble samen van strijkers, een percussionist en vocalisten. Met onder andere Ntjam Rosie (zang) en Genevieve Murphy (zang, synthesizer, elektronica) live op het toneel buigen ze Schuberts Winterreise om tot een compleet nieuw alternatief van soulful jazz en pulserende elektropop tot opzwepende dansritmes.
Die contrasten komen ook terug in de choreografie van jonge maker Davide Bellotta. Hij was jarenlang danser in Conny Janssen Danst en maakt nu – onder de coachende leiding van Conny Janssen – zijn debuut voor de grote zaal. Wat zoekend en aftastend begint, mondt uit in een viering van het ‘anders zijn’: de afwijking als superpower.
De Winterreise gaat niet alleen muzikaal, maar ook tekstueel op de schop: Dagmar Slagmolen (Via Berlin) nodigt Lucky Fonz III uit als mede-tekstschrijver met de oorspronkelijke gedichten van Müller als uitgangspunt. Zo weven alle zestien performers een compleet eigen verhaal, dat hier en daar volledig ontspoort:Normality No More!
Normality No More Schuberts Winterreise revisited | Conny Janssen Danst, Via Berlin & Ragazze Quartet |
| - Za 14 dec | Theater aan de Schie, Schiedam [try out]
- Wo 18 & do 19 dec | Theater Rotterdam [try outs]
- Vr 20 dec | Theater Rotterdam [première]
- Za 21 & zo 22 dec | Theater Rotterdam
TOURNEE T/M 6 APRIL 2025 >>
|
|
|
---|
|
Dansmakerscursus Normality No More | Werk aan je eigen versie geïnspireerd op de nieuwste voorstelling |
| - 10 januari t/m 21 februari 2025 | vr-avonden (en 1 zo-ochtend
|
|
|
---|
|
Wanneer?
Van 14 december 2024 00.00 uur tot 6 april 2025 00.00 uur
Deel dit bericht met je vrienden!