woensdag 20 oktober 2021

webMagazine over stad, cultuur
en wereld

Genomineerd voor beste speelfilm. De Oost Foto Filmdepot

Selectie Nederlands Filmfestival (NFF) bekendgemaakt

8 augustus 2021 (een van de redacteuren)

Het Nederlands Film Festival (NFF) maakte onlangs de selectie Dramaseries/singleplays, Korte films, Korte en Lange Documentaires en Speelfilms bekend die opgenomen zijn in de Gouden Kalf Competitie 2021. De elf projecten die onder de competitie voor het Gouden Kalf voor Digitale Cultuur vallen, zijn al eerder bekendgemaakt.
Tijdens het filmfestival maakt het NFF op maandag 27 september de genomineerden bekend voor de Gouden Kalveren. De uitreiking van Nederlands bekendste filmprijzen vindt plaats tijdens het Grolsch Gouden Kalveren Gala op vrijdag 1 oktober.

De 41e editie van het Nederlands Film Festival is online, in Utrecht en overal in het land op locatie bij te wonen van vrijdag 24 september t/m zaterdag 2 oktober. 

 Genomineerd voor beste documentaire. 100up van Hedy Honigman Foto Filmdepot

Selectie Gouden Kalveren Competitie 2021

Gouden Kalf Competitie Speelfilm (alfabetische volgorde):


• AINBO: Heldin van de Amazone - José Zelada, Richard Claus
• Bon Bini: Judeska in da House - Jonathan Herman
• Dead & Beautiful - David Verbeek
• De Expeditie van familie Vos - Bob Wilbers
• Feast - Tim Leyendekker
• I don't wanna dance - Flynn von Kleist
• Jackie & Oopjen - Annemarie van de Mond
• De Kameleon aan de ketting - Steven de Jong
• Kom hier dat ik u kus - Sabine Lubbe Bakker, Niels van Koevorden
• Love in a Bottle - Paula van der Oest
• Meskina - Daria Bukvić
• Misfit 3: De Finale - Erwin van den Eshof
• Mitra - Kaweh Modiri
 De Nog Grotere Slijmfilm - Martijn Smits
• 
De Oost - Jim Taihuttu
• 
De Slag om de Schelde - Matthijs van Heijningen
• 
De Veroordeling - Sander Burger

 Genomineerd voor beste speelfilm. De Oost Foto Filmdepot

Gouden Kalf Competitie Lange Documentaire (alfabetische volgorde):
• 100UP - Heddy Honigmann
• Dierbaren - Saskia Gubbels
• Dood in de Bijlmer - Paul Sin Nam Rigter
• Here We Move Here We Groove - Sergej Kreso
• De Hoofdpersoon - Judith de Leeuw
• Hoogtijdagen - Ben van Lieshout
• De lijst van Mengelberg - Jaap van Eyck
• Mrs. F - Chris van der Vorm
• Oscar Benton - I'm Back - Roel van Dalen, Mees van Dalen
• Shadow Game - Els van Driel, Eefje Blankevoort
• Silence of the Tides - Pieter-Rim de Kroon
• The Taste of Desire - Willemiek Kluijfhout
• Weggewist - Harro Henkemans
• 
White Cube - Renzo Martens
• 
Yab Yum - Anna Maria van 't Hek

Gouden Kalf Competitie Korte Film (alfabetische volgorde):
• Camouflage - Remco Polman
• Dwaalgast - Coen Eigenraam, Jeroen van 't Hullenaar
• 
Estilo Americano - Miriam Kruishoop
• 
How Light Gets In - Marit Weerheijm
• 
KORT! - De huwelijksreis - Nico van den Brink
• 
KORT! - Foster - Jordi Wijnalda
• 
Pantser - Jan Verdijk
• 
Payboy - Mees Peijnenburg
• 
Pilar - Yngwy Boley, Diana van Houten, Janis Joy Epping
• 
She Used to Sing Here - Sven Bresser
• 
Silent Heat - Luciënne Venner
• 
De tijd leert - Laras Reinstar
• 
Voor de stilte - Thomas Stokmans
• 
Wall #4 - Lucas Camps
• 
Xenomelia - Eva Tijken
  Genomineerd voor beste documentaire. 100up van Hedy Honigman Foto Filmdepot

Gouden Kalf Competitie Dramaserie/singleplay

(voorheen Televisiedrama)
(alfabetische volgorde):
• BuZa - Frank Ketelaar
• Commando's - Hanro Smitsman, Iván López Núñez
• Edelfigurant - Joosje Duk
• Follow de SOA - Ties Schenk
• Kamp Koekieloekie - Joost van Hezik, Jamille van Wijngaarden
• Mocro Maffia 3 - Bobby Boermans, Victor D. Ponten
• NOOD - Joram Lürsen
• Onze Straat 1 - May - Madja Amin
• Onze Straat 1 - Neontetra - Emiel Sandtke
 Onze Straat 2 - Heartbeats - Vincent Tilanus
• Onze Straat 2 - Het meisje dat vervloekt was - Zara Dwinger
• Onze Straat 2 - Othala - Yim Brakel
• De regels van Floor 4 - Albert Jan van Rees, Jamille van Wijngaarden, Maurice
Trouwborst
• Rudy's Grote Kerstshow - Anna van der Heide, Nicole van Kilsdonk
• The Spectacular - Willem Bosch en Pieter Kuijpers
• Swanenburg - Thomas Korthals Altes, Aniëlle Webster, Hans Somers
• Thuisfront - Tim Oliehoek
• Videoland Academy - De sterfshow - Timo Ottevanger, Edson da Conceicao
• Videoland Academy - Indringer - Jan Verdijk
• 
De zitting - Saskia Diesing

Zie ook:

Lees meer over:

film
Deel dit bericht met je vrienden!