woensdag 28 juli 2021

webZine over stad, cultuur
en wereld

Andra Day in 'The United States vs Billie Holiday'. Still Filmdepot

Oscars: de nominaties (video)

10 april 2021 (een van de redacteuren)

25 april worden de Oscars uitgereikt. Genomineerden voor beste film zijn: The Father, Judas and the Black Messiah, Mank, Minari, Nomadland, Promising Young Woman, Sound of Metal en The Trial of the Chicago 7

Mank gaat over de legendarische scenarioschrijver Herman J. Mankiewicz die samen Orson Welles Citzin Kane  schreef en heeft onder regie van David Fincher en als productie van Netflix maar liefst 10 nominaties.

Gary Oldman als Herman Mankievitch in 'Mank' van regisseur Fincher  Bld. Filmdepot

Behalve voor 'beste film,' zijn dat die voor beste regisseur (David Fincher), beste acteur (Gary Oldman) en voor beste vrouwelijke bijrol (Amanda Seyfried). 

Hollywood ziet zichzelf soms raak geportretteerd, denk ook aan The Artist of aan Trumbo.Maar vaak worden door de leden van Academy ook vorige films in hun oordeel meegenomen, vlak daarom Chloé Zhao niet uit die na The Rider met Nomadland met tweevoudig Oscarwinnares Frances McDormand opnieuw indruk maakt.  Daarop volgen in de nominatieranglijst met ieder zes nominaties The Father, Judas and the Black Messiah, Minari, Nomadland, Sound of Metal en The Trial of the Chicago 7. Emerald Fennell's Promising Young Woman kreeg 5 nominaties.

Voor beste regisseur zijn genomineerd: Thomas Vinterberg met Another Round, David Fincher met Mank, Lee Isaac Chung met Minari, Chloé Zhao met Nomadland en Emerald Fennell met Promising Young Woman. Nu zijn er dus Chloé Zhao en Emerald Fennell voor de eerste keer twee vrouwen genomineerd voor beste regisseur. Chloé Zhao heeft met haar film 4 nominaties, voor montage, geadapteerd scenario, regie  regisseur en beste film. 

'Nomadland'. Still The-Walt-Disney-Company via Filmdepot

Eerdere vrouwelijke regisseurs die ooit voor een Oscar voor beste film  genomineerd waren Lina Wertmüller (1977), Jane Campion (1994), Sofia Coppola (2003), Kathryn Bigelow (2010) and Greta Gerwig (2018). Katheryn Bigalow won in 2010 ook met de film The Hurt Locker.

Dit jaar zijn er dit jaar 70 vrouwen voor 76 Oscars genomineerd wat voor de Oscars een record is.

De nominatie voor beste vrouwelijke hoofdrol:

Viola Davis ("Ma Rainey's Black Bottom'')
Andra Day (The United States v. Billie Holiday)
Vanessa Kirby (Pieces of a Woman)
Frances McDormand (Nomadland)
Carey Mulligan (Promising Young Woman)

Beste mannelijke hoofdrol:

Riz Ahmed (Sound of Metal)
Chadwick Boseman (``Ma Rainey's Black Bottom '')
Anthony Hopkins (The Father)
Gary Oldman (Mank)
Steven Yeun (Minari)

Beste acteur in een bijrol:

Sacha Baron Cohen (The Trial of the Chicago 7)
Daniel Kaluuya (Judas and the Black Messiah)
Leslie Odom Jr. (One Night in Miami)
Paul Raci (Sound of Metal)
Lakeith Stanfield (Judas and the Black Messiah)

Trailer Minari

Beste actrice in een bijrol:

Maria Bakalova (‘Borat Subsequent Moviefilm)
Glenn Close (Hillbilly Elegy)
Olivia Colman (The Father)
Amanda Seyfried (Mank)
Yuh-jung Youn (Minari)

Beste scenario naar boek:

Borat vervolgfilm. Scenario door Sacha Baron Cohen, Anthony Hines, Dan Swimer, Peter Baynham, Erica Rivinoja, Dan Mazer, Jena Friedman, Lee Kern; Verhaal door Sacha Baron Cohen, Anthony Hines, Dan Swimer, Nina Pedrad
De vader, Christopher Hampton en Florian Zeller
Nomadland, Chloé Zhao
One Night in Miami, Kemp Powers
'The White Tiger', Ramin Bahrani

Beste originele scenario:

Judas and the Black Messias. Scenario door Will Berson, Shaka King; Verhaal door Will Berson, Shaka King, Kenny Lucas, Keith Lucas
Minari, Lee Isaac Chung
Promising Young Woman, Emerald Fennell
Sound of Metal. Scenario door Darius Marder, Abraham Marder; Verhaal door Darius Marder, Derek Cianfrance
The Trial of the Chicago 7, Aaron Sorkin

Beste cinematografie:

Judas and the Black Messias, Sean Bobbitt
Mank, Erik Messerschmidt
News of the World, Dariusz Wolski
Nomadland, Joshua James Richards
The Trial of the Chicago 7, Phedon Papamichael

Beste documentaire

Collective, Alexander Nanau en Bianca Oana
Crip Camp, Nicole Newnham, Jim LeBrecht en Sara Bolder
The Mole Agent, Maite Alberdi en Marcela Santibáñez
My Octopus Teacher, Pippa Ehrlich, James Reed en Craig Foster
Time, Garrett Bradley, Lauren Domino en Kellen Quinn

Trailer Collective

Beste korte documentaire

'Colette', Anthony Giacchino en Alice Doyard
A Concerto Is a Conversation, Ben Proudfoot en Kris Bowers
Not split, Anders Hammer en Charlotte Cook
Hunger Ward, Skye Fitzgerald en Michael Scheuerman
A Love Song for Latasha, Sophia Nahli Allison en Janice Duncan

Beste montage

'De vader', Yorgos Lamprinos
Nomadland, Chloé Zhao
'Veelbelovende jonge vrouw', Frédéric Thoraval
Sound of Metal, Mikkel E.G. Nielsen
De proef van de Chicago 7, Alan Baumgarten

Trailer Sound of metal 

Beste internationale speelfilm

Another Round (Denemarken)
Better Days (Hong Kong)
Collective (Roemenië)
The Man Who Sold His Skin (Tunesië)
Quo Vadis, Aida? (Bosnië en Herzegovina)

Trailer Another Round

 

Zie ook:

Deel dit bericht met je vrienden!