Lief Dagboek: Pubertijd in Rotterdam

Aflevering 5 van Lief Dagboek
Met Deborah en Sjaak uit Rotterdam
Uitzending: zondag van 25 november, 21.20 uur, NPO1
In Lief dagboek lezen mensen voor uit de dagboeken die ze in hun puberteit schreven. Voor het eerst, voor een volle zaal publiek. Spannende, onthullende en gênante verhalen. Verrassend, maar vaak toch ook heel herkenbaar.
We zijn allemaal puber geweest. Iedereen kent de onzekerheid, het zoeken naar een identiteit, de worsteling met seksualiteit, de soms moeizame verhouding met ouders en de wereld om je heen. Sommigen van ons schreven de heftigste gevoelens destijds van zich af in een dagboek. Of in liedjes of in dichtvorm. Maar altijd met het idee dat ze door niemand gelezen zouden worden.
Maar die puberteit ligt achter ons. Nu is het tijd om elkaar en de pubers van nu te laten zien dat we allemaal door zo’n puberende periode gaan en er ondanks alles als volwassenen uitkomen.
Onder leiding van presentator Marc-Marie Huijbregts lezen gewone volwassenen in het theater voor uit hun dagboeken. Zo hoor je in aflevering 5 Deborah en Sjaak vertellen over hun pubertijd in Rotterdam. Deborah ontwikkelde als naïeve puber een fascinatie voor het mannelijk geslacht en was Sjaak een gepassioneerde puber die vooral heel graag de wilde liefde bedrijven.
In Lief dagboek zien we niet alleen de optredens, maar ook portretten van de voorlezers en hoe ze zich met Marc-Marie en een dramaturg voorbereiden op hun performance. Bovendien zien we de reacties van ouders en anderen die voor het eerst kennismaken met de dagboekgeheimen.
Lief Dagboek, iedere zondag van 28 okt t/m 2 dec om 21.20 uur op NPO 1.