Rotterdamse ombudsman vertrekt


Vorig jaar botste de ombudsman met deze digitale Rotterdamse krant en de onder dezelfde naam verschijnende papieren weekkrant.
In een interview beschuldigde hij Opstelten van vriendjespolitiek. De burgemeester zou een hoge ambtenaar, die door vijf vrouwelijke collega’s van ongewenste intimiteiten was beschuldigd zeer coulant hebben behandeld. De man werd zonder straf overgeplaatst, waarna hij op zijn nieuwe werkplek opnieuw de fout was ingegaan. Van Kinderen vond dat een vorm van afdekken. Later ontkende hij pertinent dat te hebben gezegd.
De relatie tussen Opstelten en Van Kinderen is nooit meer goed gekomen. De ombudsman beschuldigde de oud burgemeester dat hij te pas en te onpas met de term ‘veiligheid’ schermde. Ook vond hij het ‘niet heel erg’ dat Opstelten eind vorig jaar vertrok als burgemeester van Rotterdam.