Rusland viert V-day samen met bondgenoot China

Op 8 mei, dag voor de Russische dag van de overwinning van de Tweede Wereldoorlog ontving het president Poetin van Rusland president Xi Jinping voor een vierdaags staatsbezoek. Behalve de 80-jarige viering van de Geallieerde overwinning op Duitsland in 1945, geeft de lengte van het bezoek geeft ook het gewicht van de bilaterale betrekkingen tussen de twee kerngrootmachten aan.
Rusland - China
Poetin benadrukte dat ook in verklaring op 8 mei: 'Xi Jinping en ik controleren persoonlijk alle aspecten van het partnerschap tussen Rusland en China en doen er alles aan om de samenwerking uit te breiden, zowel bilateraal als op de internationale agenda. Tijdens de gesprekken van vandaag hebben we uitgebreid gesproken over politieke en veiligheidsgerelateerde samenwerking, economische banden, en culturele en humanitaire uitwisselingen.' Over Oekraïne werd in het openbaar niet gerept. Week werd eerder ter gelegenheid van V-day een driedaags staakt-het-vuren afgekondigd.
Netanyahu
In een telefoongesprek op 8 mei wisselden Vladimir Poetin en Benjamin Netanyahu hartelijke groeten uit ter gelegenheid van de 80e verjaardag van de Grote Overwinning. Ook werd er gesproken over het Midden Oosten zo meldt het Kremlin.
Venzuela
De dag ervoor op 7 mei bespraken Vladimir Putin en Nicolas Maduro de bilaterale betrekkingen tussen Venezuela en Rusland en ondertekenden een Verdrag inzake strategisch partnerschap en samenwerking.