Afscheid stadsdichter Anne Vegter en intro nieuwe stadsdichter

De afgelopen 2 jaar ben ik op zoek gegaan naar ‘Het Humeur van Rotterdam’. Tijdens deze zoektocht ben ik langs alle Rotterdamse bibliotheken gegaan om met stadsgenoten te praten over de wijk.
Je bent van harte welkom bij mijn afscheid op donderdag 26 januari 2023 in het Bibliotheektheater. Tijdens deze avond verwelkomen wij ook de nieuwe stadsdichter van Rotterdam. Wie dat is, blijft nog even geheim. Wil je erbij zijn? Reserveer hier snel een gratis ticket.
‘Je bent hier niet gekomen om te gaan’.
Dit was het motto dat ik als stadsdichter gedurende twee jaar de stad door droeg.
Achtendertig gedichten later sta ik er nog steeds achter. Het geldt voor iedereen die zich Rotterdammer noemt, ongeacht het jaar van vestiging. Deze en andere statements vind je in de nieuwe stadsdichterbundel Zam Zam, die deze avond gepresenteerd wordt.
Wat kun je verwachten van de avond:
· Voordracht stadsdichter Anne Vegter
· Terugblik Dichter op de stad
· In gesprek met stadsgenoten over Rotterdam en poëzie
· Muzikaal intermezzo
· Presentatie Zam Zam, stadsgedicht 2021-2022
· Benoeming stadsdichter 2023/24 door wethouder Said Kasmi
· Kennismaking met de nieuwe stadsdichter van Rotterdam
· Feestelijke afsluiting
Over het stadsdichterschap
De stadsdichter heeft de taak om twee jaar lang gedichten over Rotterdam, haar inwoners en de Rotterdamse actualiteit te schrijven en te presenteren. Alle gedichten en projecten van de stadsdichters tot nu toe zijn te vinden op stadsdichter010.nl en op Instagram via @stadsdichter010.