Gesloten café De Wijnberg weer heropend
Home Nieuws Algemeen Gesloten café De Wijnberg weer heropend

Gesloten café De Wijnberg weer heropend

E-mail Print PDF
David en Jos Kwist pakken horecahandschoen op  

(Door Jim Postma)
ROTTERDAM – Eigenlijk zouden David en Jos Kwist van een welverdiend pensioen kunnen gaan genieten, maar dan al die tijd thuis zitten maakt het echtpaar hypernerveus. Dus besloten zij het gesloten buurtcafé De Wijnberg in het Zwaanshals 239 in Rotterdam Noord te heropenen. En wel met een receptie vanaf 16.00 uur op woensdag 1 februari aanstaande, waar iedereen van harte welkom is. 

Terwijl er in allerlei andere wijken horecazaken door de economische crisis bij tientallen gedwongen werden te sluiten, pakt het echtpaar Kwist de handschoen van het horeca-avontuur met veel lef op. ,,Wij kunnen ook niet anders,’’ zegt Jos Kwist lachend, ,,want door niets te doen ga je snel dood. In cafés werken is altijd mijn lust en leven geweest en ik speel heel graag voor mijn klanten gastvrouw.’’

Las Vegas
alt
Twee jaar geleden begon voor Jos en David een nieuwe episode toen zijn besloten in Amerika op huwelijksreis te gaan en uiteindelijk ‘heel romantisch’ in Las Vegas te trouwen. Daarvoor werkte Jos bij de KPN op de Kop van Zuid, maar door reorganisaties kwam haar baan op de tocht te staan. ,,Dan maar weer terug naar mijn oude vak, de horeca,’’ besloot zij heel kordaat. Niet echt verrassend, want in totaal had Jos al 25 jaar café-ervaring. Eerst in café de Prinsenpolder in de Alexanderpolder, toen bar-bistro l’Avenir (voorheen de Oude Victoria) in de Benthuizerstraat en daarna in het Hof van Holland in Zevenbergschehoek.

Oude honk 
Buurtcafé De Wijnberg van oud-eigenaar Thea de Jong ging vorig jaar november wegens een faillissement op slot. De vele klanten en buurtbewoners moesten toen op zoek naar een nieuw ‘clubhuis’, maar dank zij David en Jos kunnen zij weer terecht op hun oude honk. Het ondernemende echtpaar Kwist wil van café de Wijnberg een keurige nette dagzaak maken met een kleine keuken waar naast een dagsoep ook een goede bal gehakt is te krijgen. Vanaf begin februari dus staat vanaf 07.00 uur ’s ochtends de koffie weer ‘vers klaar’ in het reeds 20 jaar bestaande buurtcafé. 
 
alt

 
Reacties (0)add comment

Schrijf uw reactie

security image
Neem bovenstaande tekens over


busy
 

Advertentie...

Advertentie...

Knipoog

Bezuinigingspijn

Wegkijken bij een prik geeft minder pijn
Leert ons een groot Duits onderzoek
Dus hoofd omdraaien, doe dat kloek
Dan maar iets minder moedig zijn

Maar Haags bezuinigen, moet ik met traan
Met rug naar ‘t Binnenhof gaan staan?

JBO

Zie voor meer Knipoogjes ook: www.janbooister.nl

Advertentie...

Column Jim Postma

 

'Nergens 'n verkoper, wat is dit voor zaak?

Column Geert-Jan Laan

 

Waren die jaren vijftig wel zo fantastisch?

Er is - begrijp ik - onder oudere jongeren die nu een degelijke dertig tot veertig jaar ou...

Column Dirk Mellema

 

Jeetje… 't bestaat: echte liefde

Door omstandigheden kom ik elke dag in een verzorgingscentrum voor demente bejaarden. Vanm...

Advertentie

Huidige bezoekers

We hebben 224 gasten online